Į šeimos gydytoją galima kreiptis bet kokio susirgimo atveju, taip pat norint profilaktiškai pasitikrinti sveikatą ar pasiskiepyti. Šeimos gydytojas seka ir vaikų sveikatą nuo pat gimimo, nemokamai atlieka visus privalomus skiepus.

Neurologas tiria, diagnozuoja ir gydo neurologines ligas. Tai galvos, stuburo skausmas, nemiga, migrena, galvos smegenų kraujotakos sutrikimai, augliai.

Dažniausiai pasitaikančios neurologinės ligos
Migrena – tai priepuolinis galvos skausmas, trunkantis nuo 4 iki 72 valandų
Epilepsija – tai galvos smegenų liga, pasireiškianti pasikartojančiais traukulių priepuoliais.
Encefalitas – tai galvos ir nugaros smegenų  dangalų uždegimas, pasireiškiantis staigiai pakylančia temperatūra, galvos skausmu, svaigimu, silpnumu, pykinimu, miego sutrikimais, sąmonės praradimu, paralyžiumi. Encefalitą sukelia virusai ir bakterijos, kuriuos dažniausiai perneša erkės (erkinis encefalitas). Taip pat virusai į organizmą gali patekti išgėrus užkrėsto karvės ar ožkos pieno arba būti gripo, reumato, šiltinės ir kitų ligų komplikacija..
Radikulitas – nugaros smegenų nervų šaknelių uždegimas (periferinių nervų liga).
Alzhaimerio liga – progresuojanti nervų sistemos degeneracinė liga, pasižyminti pažintinių funkcijų blogėjimu, kasdienės veiklos sutrikimu, elgsenos pokyčiais. Alzhaimerio liga yra labiausiai paplitusi mąstymo sutrikimo forma. Šios ligos priežastys nėra aiškios. Pagrindiniai Alzhaimerio ligos simptomai: trumpalaikės atminties blogėjimas, kalbos praradimas, nesugebėjimas atlikti tikslių judesių,  atpažinimo funkcijos sutrikimas.
Insultas – galvos kraujagyslių užsikimšimas trombu arba kraujagyslės plyšimu.


Gydytojas endokrinologas – tai specialistas, tiriantis, diagnozuojantis ir gydantis ligas, atsiradusias dėl endokrininių liaukų veiklos sutrikimų. Tai diabetas, antinksčių ligos, skydliaukės ligos, nutukimas.

Dažniausiai pasitaikančios endokrininės ligos
Struma (gūžys) – tai skydliaukės susirgimas, kuris pasireiškia atsiradusiais mazgais padidintoje skydliaukėje, sutrikusia jos hormonine funkcija. Kartais skydliaukės veikla labai suaktyvėja ir pasireiškia kūno svorio kritimu, širdies plakimais, gausiu prakaitavimu. Kitu atveju skydliaukės veikla atvirkščiai labai sulėtėja ir pasireiškia kūno svorio staigiu didėjimu, mieguistumu, apatija.
Cukrinis diabetas (cukraligė) – tai liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos organizme sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą. Angliavandenių apykaitos sutrikimą sąlygoja insulino trūkumas – kasa iš viso negamina insulino (absoliutus insulino trūkumas – I cukrinio diabeto tipas) arba pagamina nepakankamą jo kiekį (santykinis insulino trūkumas – II cukrinio diabeto tipas).
Hipofizinis nanizmas (mažaūgiškumas) – tai endokrininė liga, pasireiškianti sulėtėjusiu ar sustojusiu augimu ir organizmo formavimusi dėl sumažėjusios augimo hormono sekrecijos hipofizėje.
Dėl kokių priežasčių reikėtų kreiptis į gydytoją endokrinologą: skydliaukės, antinksčių, cukrinio diabeto, nutukimo, nevaisingumo, menopauzinio sindromo, padidėjęs dirglumas ir t.t.


Akušeris-ginekologas – rekomenduojama tiek jaunesnei, tiek vyresnei moteriai, kad ir neturite jokių nusiskundimų, pas gydytoją ginekologą apsilankyti vieną kartą per metus. Šios specialybės gydytojas kvalifikuotai seka nėščios moters sveikatą ir vaisiaus būklę viso nėštumo metu.


Psichiatras

1.    Psichikos sutrikimai, sąlygoti kitų – kūno ligų (pvz., galvos smegenų kraujagyslių aterosklerozės, galvos smegenų traumos, meningito, epilepsijos, Alzheimerio ligos ir kt.). Šiuos sutrikimus gydo psichiatras.
2.    Psichikos sutrikimai, vartojant psichoaktyviąsias medžiagas – kvaišalus ir svaigalus. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pasekmes gydo psichiatras. Priklausomybę nuo psichoaktyviųjų medžiagų gydo psichiatras, psichologas, psichoterapeutas.
3.    Šizofrenija ir jai artimi sutrikimai. Paūmėjimų metu šiuos sutrikimus gydo psichiatras. Pagerėjus būklei greta psichiatro paskirtų psichotropinių vaistų gali būti taikomos psichologo konsultacijos, psichoterapija.
4.    Nuotaikos sutrikimai: depresija, manija.
5.    Įvairios nerimo reakcijos, tarp jų – reakcijos į stresinius gyvenimo įvykius.
6.    Psichikos sutrikimai, kurie daugiausiai pasireiškia kūno veiklos pokyčiais (pvz., bulimija, anoreksija, lytinės funkcijos sutrikimais ir kt.).
Visoms trims aukščiau išvardintoms grupėms priklausančius sutrikimus gydo psichiatrai, psichologai, psichoterapeutai. Kuris iš jų yra pagrindinis specialistas, priklauso nuo sutrikimo sunkumo, trukmės, eigos ypatumų.
7.    Asmenybės sutrikimai, t.y. liguisti charakterio bruožai. Taikoma psichoterapija. Tačiau asmenybės sutrikimus neretai lydi nuotaikos sutrikimai, nerimo reakcijos, tada galimas papildomas psichiatro skiriamas gydymas.
8.    Protinis atsilikimas. Protinio atsilikimo sąlygotus elgesio sutrikimus gydo vaikų arba suaugusiųjų psichiatras.
9.    Vaikų psichologinės raidos sutrikimai. Raidos sutrikimų eigą koreguoja psichologas, vaikų psichiatras.
10.  Elgesio ir emocijų sutrikimai, prasidedantys vaikystėje ir paauglystėje. Vaikų psichikos sutrikimus gydo vaikų psichiatrai, tačiau dažnai vaiko psichikos pokyčius sąlygoja tarpasmeninių santykių šeimoje problemos, todėl čia vaikui ir jo šeimai gelbsti psichologas, psichoterapeutas.


Gydytojas urologas – tai specialistas, gydantis vyrų ir moterų šlapimo trakto problemas bei vyrų reprodukcinės sistemos sutrikimus. Tiria, diagnozuoja ir gydo sergančius inkstų, šlapimo takų ar šlapimo pūslės, prostatos ligas, erekcijos sutrikimus.
Dažniausiai pasitaikančios moterų urologinė problemos yra šlapimo nelaikymas, šlapimo takų infekcijos, šlapimo pūslės uždegimai.

Dažniausiai pasitaikančios vyrų urologinės problemos
Ūmus prostatos uždegimas
Lėtinis prostatitas – lėtinis prostatos liaukos uždegimas.
Gerybinė prostatos hiperplazija – tai prostatos išvešėjimas (priešinės liaukos padidėjimas), kuris sukelia šlapinimosi sutrikimus. Tai – vidutinio ir vyresnio amžiaus vyrų liga.
Prostatos vėžys – tai prostatos (priešinės liaukos) piktybinė liga.
Erekcijos sutrikimai – tai nuolatinis nesugebėjimas pasiekti ir/ar palaikyti varpos erekciją, kurios užtektų lytiniam aktui atlikti. Pagrindinės erekcijos sutrikimų priežastys: psichinės (baimė, depresija, nerimas, įvairios psichinės ligos), organizmo ligos (aterosklerozė, inkstų, kepenų, kvėpavimo organų ligos, urologiniai sutrikimai), vaistai, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholis, narkotikai). Neretai erekcijos sutrikimus sukelia ne viena, o kelios priežastys.


Psichologas – psichologijos studijas universitete baigęs asmuo. Panaudodamas specialius testus psichologas tiria įvairius psichikos procesus: dėmesį, atmintį, intelektinius gebėjimus, mąstymą (pvz., mąstymo adekvatumą, kryptingumą), taip pat asmenybės bruožus (intraversiją, ekstraversiją, savęs vertinimą, sugebėjimus užmegzti santykius ir kt.). Taip pat psichologas konsultuoja iškilus problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje arba darbe. Tai vadinama psichologiniu konsultavimu.


Dermatovenerogas
Tai specialistas, gydantis odos ligas, tokias kaip dermatitai, psoriazė, egzemos, odos ir nagų grybelis. Taip pat diagnozuoja ir gydo lytiniu keliu plintančias {venerines} ligas, apžiūri apgamus, dėmes įtariant odos piktybines ligas.


Ausų-nosies-gerklės gydytojas {LOR}
Tai gydytojas-specialistas, kurio sritis yra įvairios ausų, nosies, gerklės uždegiminės bei navikinės ligos. Gydytojas tiria ir klausą ( atlieka audiogramas), gydo su klausos nervo pakenkimu susijusias ligas. Pas šį gydytoją klausą profilaktiškai pasitikrinti rekomenduojama ir dirbantiems asmenims dideliame triukšme.

Dažniausiai pasitaikančios otorinolaringologinės ligos
Sinusitas – tai gleivinės, dengiančios sinusų ertmes, uždegimas, sukeliantis didesnę gleivių sekreciją ir patinimą, trukdantį šioms gleivėms nutekėti. Ūminio sinusito simptomai: spaudimas, skausmas sinusų srityse, nosies užgulimas, tekėjimas, kosulys, gerklės ir galvos skausmas, galimas karščiavimas.
Ausų uždegimas (otitas) – tai išorinės, vidurinės ar vidinės ausies uždegimas. Dažniausiai pacientai serga vidurinės ausies uždegimu (ypač vaikai), kurį sukelia iš nosies pro klausomąjį vamzdį į vidurinę ausį patekusios bakterijos ar virusai.
Gerklės skausmas – tai vienas dažniausių peršalimo ligų simptomų, kuomet vystantis uždegimui paburksta audiniai, prisipildo kraujo, išsiskiria uždegimo mediatoriai, kurie dirgina receptorius ir sukelia skausmą. Gerklės skausmą sukelia virusai ar bakterijos. Jis įspėja apie galimą ryklės uždegimo, tonzilito ar faringito pavojų.
Angina – tai mikrobo tonzilėse sukelta infekcija, pasireiškianti staigia pradžia, ryklės skausmu, karščiavimu bei silpnumu. Mažiems vaikams anginą gali sukelti ir virusai. Negydoma liga (ypač pūlinga angina) gali sukelti: reumatą, širdies raumens, inkstų, ausų uždegimą.
Alerginis rinitas – tai ūmus nosies gleivinės uždegimas, kuriuo dažniausiai sergama žiedadulkių sezono metu. Pagrindiniai ligos simptomai: nosies niežulys, čiaudulys, vandeningos išskyros, akių paraudimas, ašarojimas. Alerginis rinitas šiuo metu yra dažniausias alerginis susirgimas.


Gydytojas pulmonologas yra plaučių ligų specialistas, gydantis ir tiriantis sudėtingesnius bronchų bei plaučių susirgimus, bronchinę astmą. Specialiu aparatu atlieka kvėpavimo funkcinius mėginius, kurie labai svarbūs diagnozuojant bronchinę astmą bei kitus su bronchų spazmu susijusius susirgimus.

Dažniausiai pasitaikančios kvėpavimo sistemos ligos
Bronchinė astma – tai lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga. Pagrindiniai ligos simptomai: dusulys, kosulys, sunkus kvėpavimas, sunkumas krūtinėje. Ligą sukelia žiedadulkės, pelėsiai, naminių gyvūnų odos pleiskanos, dulkių erkutės taip pat kvėpavimo takų infekcijos, rūkymas, stresas, cheminiai preparatai, fizinis krūvis, paveldimumas.
Lėtinis obstrukcinis bronchitas – tai lėtinė plaučių liga, kai dėl spazmo susiaurėja bronchai.
Pneumonija (plaučių uždegimas) – tai infekcinė plaučių audinio liga. Ligą sukelia bakterijos ir virusai, patekę į plaučių alveoles.


 

Esame sudarę sutartis su visomis pagrindinėmis Lietuvos gyvybės ir sveikatos draudimo bendrovėmis: „SEB gyvybės draudimu“, „ERGO LIFE INSURANCE SE“, „Sampo Life Lietuva“, „Aviva Lietuva“, „PZU Lietuva gyvybės draudimu“, „Amplico Life S. A.“ ir kt.


Sveikatos tikrinimas darbuotojams
Visi profilaktiniai pacientų sveikatos tikrinimai yra atliekami SAM įsakymų numatyta tvarka, pildomos SAM įsakymų patvirtintos formos.
Vairuotojų sveikatos patikra (F. Nr. 083-1/a)

I grupės kategorijų (AM, A1, AB1, B ir BE) vairuotojus tikrina:

* Reikia turėti pažymą iš psichiatro (pagal gyvenamąją vietą).

II grupės kategorijų (C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE), traktorių ir T vairuotojus tikrina:

* Reikia turėti pažymas iš narkologo ir psichiatro (pagal gyvenamąją vietą).

Asmenų, dirbančių su teleterminalais, sveikatą tikrina:

Atliekamas bendras kraujo tyrimas ir EKG (esant indikacijoms).
Išvada apie profesinį tinkamumą įrašoma į „Asmens medicininę knygelę“ (F. Nr. 048/a).

Asmenų, dirbančių įvairiose paslaugų teikimo srityse (maisto gamyba ir realizavimas, sveikatos priežiūra, slauga, globa, vaikų mokymas ir auklėjimas, viešbučių, baseinų, kirpyklų darbuotojų paslaugos), sveikatą tikrina šeimos gydytojas (terapeutas). Atliekami užkrečiamųjų ligų tyrimai (jei siunčia šeimos gydytojas).
Išvada apie profesinį tinkamumą įrašoma į „Asmens medicininę knygelę“ (F. Nr. 048/a).

Teisėjų sveikatą tikrina (F. Nr. 046/a):

Pildomos pretendento į teisėjus, teisėjo garbės deklaracijos (sveikatos tikrinimo klausimynas).

Antstolių sveikatą tikrina (F. Nr. 046/a):

Notarų sveikatą tikrina (F. Nr. 046/a):

Pareiškėjų, advokatų ir advokatų padėjėjų sveikatą tikrina (F. Nr. 046/a):

Asmenų, dirbančių kenksmingomis ir pavojingomis sąlygomis(cheminiai veiksniai, dulkės, vibracija), sveikatą tikrina:

Išvada apie profesinį tinkamumą įrašoma į „Asmens medicininę knygelę“ (F. Nr. 048/a).

Sportuojančių asmenų sveikatą tikrina (F. Nr. 061/a):


Privatumo politika Privatus gydytojas 2018